10 Ocak 2017

10. evlilik yıl dönümü kutlamamız ( Beyaz Ev Butik Otel - Ağva )

16 Eylül 2016
10. Evlilik yıl dönümümüz nedeniyle Ağva'ya kaçtık karı-koca. Semoş bizde, dolayısıyla annemde bizde. Bunu fırsat bilip çocukları onlarla evde bıraktık . 
Sevgili Beyaz Ev butik otelden yer ayırtmış ve akşam yemeği için masa hazırlamalarını rica etmiş. Otele vardığımızda işte bizi bu masa karşıladı. Şahane bir ambians yaratmışlar otel yetkilileri sağolsunlar.Masamıza kurulduk, yemeğimizin ve ortamın tadını çıkarmaya koyulduk. Mum ışığı, şarap ve sessiz sakin bir yer. Sakin diyorum çünkü bizim yemek yediğimiz saatlerde herkes çoktan gitmişti ve tek masa bizdik. Gören mekanı kapatmışlar derdi herhalde :)


Hava buz gibi ve biz göl kenarında yemeğimizi yerken uzaklardan canlı canlı bir müzik sesi gelmeye başladı. Ses gitgide arttı. Duyar duymaz tanıdım tabi, roman havaları çalıyor. Garsonu çağırıp sordum '' düğün falan mı var diye'' çocuk ; abla şoparların düğünü var. O bölgede onlar yaşar, şu tepenin üstünde çok eğlencelidir. Orhan'a yalvardım resmen ''gel gidelim ne olur''diye ama istemedi benim kocam ve hevesim kursağımda kaldı. Ha deyince kalkan bir adam değildir kendileri ne yapalım :)Yemeğimiz bittikten sonra şöyle bir mekanı dolaşayım dedim ve duramadım tabi yine fotoğraflamadan :)
Bu sevimli şeyin ismi Herkül, ben ona cep Herkülü diyorum çünkü minnacık ve acayip tatlı.


Butik otel olarak o kadar sevimli ve huzurlu dekore edilmiş ki hayran olmamak elde değil. Sahibeleri iki bayan arkadaşmış garsonun bize anlattığı kadarı ile. Ne güzel bir mekan yaratmışlar, sıcacık.


Artık geç olmuştu ve odamıza çekilelim dedik. Bize en çok tercih edilen odalarını ayırmışlar. Odamızın ismi '' Hurma'' idi.


Her bir köşesi öyle sade öyle nefis düzenlenmiş ki '' ya insan bu odada yaşar ''dedim Orhan'a.


Yatağın üzerine mini bir sepet içerisinde saç kurutma makinenizden terliğinize kadar herşey düşünülüp konulmuş.


Zarif zevkler


Benim gibi kahve kolik biri için iyi düşünülmüş bir köşe işte :)
Slon salomanje gibi. Cam önüne yerleştirilmiş iki koltuk ve sehpa. Hemen önlerinde jakuzi ve mumlar.


İşte o kahve köşesinin ne kadar işe yaradığının kanıtı :) sabah olur sevgili uyurken kahveni yapar camın kenarına oturur sessizliğin tadını çıkarırsın o kahve eşliğinde kahvaltıya inmeden önce.


Kahvem ve huzurum


Sonra sevgilide uyandı ve ona da bir fincan kahve hazırladımArdından harika bir serpme kahvaltısı
Bahçeyi gündüz gözüyle fotoğrafladım birde. Alaçatı'da gibi hissettirdi bu şirin butik otel kendimi.


 

Her köşesi küçük, şirin objelerle dekore edilmiş sevimli bir yer  Beyaz Ev butik otel


Gündüz ışığı ile yeniden fotoğrafladım iç mekanları. Detaylar, örgüler, koltuklar, o şömine, kitaplık herşey ahenk içinde
Ve gitme vakti geldi çattı. Eğer Ağva'da kalmayı düşünüyorsanız kesinlikle Beyaz Ev Burtik Oteli tavsiye ederim. Yemekler, hizmet, ortam herşey 10 numara 5 yıldız.


Otelden ayrılınca bir deniz bisikleti kiralayıp nehir gezintisinin tadını çıkardık.

Aslında denize girilecek kadar sıcak değildi hava ama girenlerde az değildi


Fenere gittik ve oradaki kafede bir Türk kahvesi içtik


Tabi ben yine fotoğraflamadan duramadım etrafıAşk
Dönüş yolunda köy ekmeği aldığımız bir yer vardı oraya uğradık. Uğramışken gözleme yiyelim dedik. Oradan kareler bu yukarıdaki kaynayan mısır kazanı ve aşağıdaki fotoğraflar.
Ayranı muhteşemdi. Bildiğiniz yayık ayranı.

Senin 10 yıl yetmez insana. Seni tanımak başka seninle yaşamak daha başka bir mutluluk. Hayatımda olduğun ve olacağın her anın değeri hiç bir şeyle ölçülmez benim için. Çok sevdim, çok kıskandım, çok bağlandım, çok güven duydum, çok teslim oldum, çok sevindim, çok sevdim çok çok çok....

Çokların adamısın sen benim hayatımın. Gönlümün sahibisin hayatımın aşkı. İyi ki sevmişim seni, iyi ki sevmişsin beni. İyi ki biz olmuşuz. Çoğalmışız aile olmuşuz.

Seni çok seviyorum ömrümün efendisi. 10. yılımız kutlu olsun.

2 yorum:

 1. Ağva'yı görmek farz oldu. Otele kadın eli değdiği nasıl da belli.
  Nice senelere.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle görmelisin :) çok teşekkür ederim.

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...