9 Haziran 2014

Hayatımın kökleri
 http://www.youtube.com/watch?v=uJl2j_4krdA Ruhuma iyi geleni dinleyerek yazıyorum

Bazen her şey değişiyor. Değişmez denilenin aksine aslında öyle hızlı değişiyor ki, buna hem inanamıyoruz hem de tabiri caizse apışıp kalıyoruz.  Hele ki benim hayatım son 5 aydır öyle hızlandı ki lakabımın karınca olması bile işe yaramaz odu :) öyle çünkü bırakın 24 saati yüzlerce saat olsa yine yetmez bana. 

Ev, çocuklar, iş ( parti organizasyon), projeler, davetler, etkinlikler, temalar, konseptler, kağıtlar, ham maddeciler, malzemeciler, şirket kuruluşu ( Anne Karınca markalaşıyor ), e-ticaret hazırlığı, ürün tasarımı, üretimi, fotoğraflanması, kodlanması, okul hazırlıkları, yıl sonu gösterisi, yaramazlaşan küçük prensin çıkardığı sorunlar, kıskançlığın bu ara tavan yaptığı küçük prensesim (anneyi kardeşten kıskanıyoruz), bahar temizliği, aile doğum günleri, sipariş doğum günleri, küçük değişiklikler, hastalıklar, fizik tedavi sürecim, spora başlamış olmam ( sonunda şükür ) bu liste daha devam eder vs vs o kadar çok şey var ki ve benim ahtapot kollarım yok ki :) ama Allah'a şükürler olsun o 24 saat yetmiyor desem de bir şekilde yetiriyorum. 

Bu 5 aylık zaman diliminde çooook ama çooook yoruldum. İyi bir tatili hakettim. Kısmet inşallah ona da bir zaman yaratabiliriz. Bu süreçte beni tek üzen şey kortizon iğneler yüzünden 3 ayda 7 kilo almış olmam. Ne yapalım sağlığım yerinde olsun yeter ki. Onlarıda veririz.

Herşeyin ötesinde evet onlar hızla büyüyor ve ben ne yalan söyliyeyim bu süreçte onlara dair kaçırdığım çok an oldu. Herşey bir yana bebeklerim bir yana. Okullar açılana kadar herşeyi yoluna koymam lazım. Zaman az yapılacak şey çok.

Tek istediğim bu 3 aylık süreç sağlıklı ve planlı bir şekilde ilerlesin iş ile ilgili tüm sistem yerine otursun ve ben nefes alabileyim. O nefesi alayım ki bebeklerimle eğlenecek daha çok zamanım olsun.

Çocuktum büyüdüm. Evlendim anne oldum. Hayatın bana ait kısmını (iş-özel) elimin tersiyle bir kenara ittim ve sadece onlara adadım. Bu tamı tamına 6 sene. Şimdi onlar büyümeye başladılar ve o elimin tersiyle kenara ittiğim bana ait olan hayatım bazı kısmlarını geri istiyorum. Tüm çabam bundan. Ben sadece anne değilim. İsmim var benim. Ben Selma'yım. Ben Anne Karıncayım. Ben o'yum.

O olan ben, sevgili ve hayatımın kökleriyle mutluyum. İşte o zaman tamım ben. İşte o zaman herşeyim ben. 

6 yorum:

 1. sadece anne değiliz kendimizede zaman ayırmalıyız çok haklısınız. yeni işiniz hayırlı olsun umarım herşey dilediğiniz gibi olur. sevgiler :))
  www.atolyenott.blogspot.com

  YanıtlaSil
 2. Bunlar olmasa biz ne yapardık Selma. İyi ki varlar :)))

  YanıtlaSil
 3. hayatinin sevincleri cokmu cok guzel:)sevgiler

  YanıtlaSil
 4. Cihanın Bahçesi; çok teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil
 5. Nuket Tuzcuoğlu ; Çok teşekkür ederim inşallah :)

  YanıtlaSil
 6. Ballı Lokmam Manolya'm evet iyi ki varlar iyi ki doğurmuşuz :)

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...