1 Kasım 2013

Kurban bayramından kareler


Bayram günü sevgili kurban kesmeye gidince ben de evi toparlayıp, çocuklara biraz bayram havası yaşatmak adına aktivite yaptırdım. Karton ve pamukla koyunlar yaptık. Ardından onlar öğle uykusuna yatınca, gece fırsat bulup yapamadığım bayram köşesini hazırladım onlar için. Bayram hatırası yazısını yazıp duvara yapıştırdım. Ardından hediyelerini paketleyip yerleştirdim. Begüm'ün doğum günü partisinden kalan külahları biraz kesip küçülttüm ve şeker, çikolata vs. doldurup ağızlarını kapattım. ardından keçeli kalemle her birine surat çizdim. Bayram şekeri kavanozumuzu ve Begüm'ün önceki senelerde kreşte yaptıkları mini sevimli koyunu da yanlarına ekledim. Son olarak, uyumadan önce yaptıkları koyun figürlerini de duvara yapıştırıp bitirmiş oldum bu sevimli bayram köşemizi.

Uyanıp, köşeyi gördüklerinde ki yüz ifadeleri çok tatlıydı ve değdi. Canlarım, bebeklerim benim.


Uyandıklarında; babamız eve dönmüş, ayrıca Oya ablaları da bize gelmişti. Bayram köşemiz de beraber bir hatıra fotoğrafı çektik :)


Hediyelerini merak ettiklerinden sabırsızlıkla '' açabilirmiyiz anne'' diye sordular.


ve tatatataaaam, ikisi de çok sevdiler hediyelerini.


Koyun aktivitemizi yaparken çok eğlendiler. Buğra sürekli eline yapışan pamuklardan biraz şikayetçiydi ama yine de bırakmadı ve tamamladı koyununu.


Bu da bayramın ikinci günü tamamladığımız bir aktivitemiz. Parmak izlerimizden oluşan koyun ailesi :) Parmak boyası ile parmak izlerimizi çıkardık renkli kartona. Keçeli kalemle geri kalan kısımlarını çizmek benim işimdi. Ve her birimizin bir adı oldu. Reis-baba, yorgun-anne, sevimli-Begüm, meraklı-Buğra :)

Şimdilik elimde bu çerçeve vardı ona koydum ama ilk fırsatta beyaz bir çerçeve edineceğiz koyun ailemiz için :)Akşam bayramlaşmak için kayınvalidemlere gittik. Şirin yengeler, Ozan'lar, Nursen'ler ve biz. Her sene olduğu gibi hep bir arada.

Kayın pederimin kucağındaki ailemize yeni katılan bebişimiz Barlas. Sevgili Görümcem Nursen'in yeni doğmuş oğlu kendisi. Ailemize hoşgeldin Barlas :) Bu hafta itibari ile kırkı da çıktı yakışıklı prensin. Sağlıklı, sıhhatli bir ömür versin yarabbim.


İkinci günü akşamı babamla bayramlaşmaya gittik. Kardeşim Hakan'lar da geldiler. Seneler sonra hep beraber geçirilen ilk bayram.

Bayramın bir diğer günü çocukları jetonlu oyunlara götürdük ama bu sefer hepimiz oynadık :)

Son günü Begüm dayısına gitmek istedi. Hakan'lar bize kahvaltıya gelmişlerdi. Giderken Begüm de onlarla gidince biz de Buğra'yı alıp Via Port'a gittik. Oğlumuzla ilk kez doğru dürüst baş başa kalıp zaman geçiriyorduk. Bu nedenle istediği herşeyi yaptık o gün beraber. Begüm'le böyle zamanlarımız çok olmuştu Buğra doğana kadar. Böyle bir zaman lazımmış insana ara ara dedik kendi kendimize.

Biz de bayram böyleydi. Bayram bayram gibiydi anlayacağınız.

Çocuklara bayramlıklar alındı ve dolap kapaklarına asılarak bayram sabahı için hazırlandı. Hatta Begüm için bir klasik olan kırmızı bayramlık babetler bile aldık :)
Bayram köşesi ve bayram aktiviteeri yapıldı.
Bayram ziyaretleri
Lunaparklar
En önemlisi ise Allah kabul eder inşallah kurbanımız kesildi.

Allah herkese gönlünce geçireceği ve mutlu anılar bırakacağı nice bayramlar yaşamayı ve görmeyi nasip etsin inşallah.

4 yorum:

 1. Canım çok güzel bir bayram geçirmişsiniz parmak izinden yaptığınız koyun aktivitesine bayıldım resimler harika daha çok güzel bayramlar geçirin canım inşallah güzel ailenle öptüm çok :)

  YanıtlaSil
 2. Bendede güzel bir Bayram olmuş siz ve cocuklar icini benim merak ettigim özellikle buhranın yemek saati ve uyku saatine geliyorum dışlarda olduğunuz zamanlar o zamanlarda ne yapıyorsunuz valla benim kızım uç yasinda ama dışlarda yemek olayımız yok o yüzden en fazla bir saat durabiliyoruz duşunun bizim oturduğumuz yerde maalesef avm
  Ere ve parklara uzak kalıyor siz nasil çözüyorsunuz ve ne kadar duruyorsunuz acaba dışlarda anliyacaginiz ufak tavsiye ve LPG uçlarına ihtiyacım var lüzumun dışlarda güzel güzel ve doğaya doya zaman geçirmesini istiyorum cunku

  YanıtlaSil
 3. Ada ve biz; canım çok teşekkür ederim. O koyun ailesini tavsiye ederim. Yapması hem kolay hem zevli.

  YanıtlaSil
 4. Merhaba adsız;
  Öncelikle yorumun için teşekkür ederim. Biz dışarıya ya kahvaltı sonrası çıkıp 3 saat kadar oynuyoruz, ya da öğle uykusundan uyandıkları zaman yemeklerini yedirip öyle çıkıyoruz. Her iki şekilde de en az 3 saat kadar oynayabiliyoruz. AVM'lere gelince bize yakın 3 tane var. Onlar yeterli oluyor. Hava güzelse eğer normal çocuk parklarını veya botanik parkları tercih ediyoruz. Günde bir kez öğle uykusu uyuduğu için sorun olmuyor. Bazen oyun sonrası da dışarda bir cafe veya restoranda da yiyebiliyoruz. Yemekle ilgili sorunumuz yok. Ne bulurlarsa yiyorlar. Yemek için eve dönmemize gerek olmuyor yani. Parka giderken de ne olur ne olmaz diye yanıma bazen, kutu süt, meyve, evde yaptığım kek veya kurabiye varsa alıyorum. Onları da yiyorlar. Açık hava acıktırıyor çünkü.

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...