23 Eylül 2012

İlhan İrem konseri (ruhumu dinlendiren adam)

Uzun süredir hayalini kurduğumuz bir şeydi dün gece. Senelerdir diyebilirim. Bilen bilir ; İlhan İrem müzik hayatına 16 yıl ara vermişti. Taa ki 3 sene önceye kadar. 3 sene önce bir konserle dönüş yaptı tekrar. Ben gidememiştim. Malum bebekli anne olarak çok uzak kalmıştım bazı şeylerden.

Neyse; nasip oldu ve dün akşam 3 kız bu kurduğumuz hayali gerçekleştirme fırsatı bulduk. Hafta içi gittiğimiz Ajda konserinde gördüm İlhan'nın konser afişini. Beynimden vurulmuşa döndüm. Nasıl daha önceden haberim olmazdı. Konsere 4 gün kalmış ve ben nereden bulacaktım o saatten sonra bilet. 

Ardından bir çözüm aklıma geldi. Bir ihtimaldi ama Orhan'da bir dene dedi. Ben pek kimseden bir şey isteyemem. Yapım değil. Mahçup olurum böyle durumlarda. Ama bu başkaydı. Bu özeldi. Bu bir hayaldi.

Neyse, Oya'yı aradım ve ondan rica ettim. İşi nedeniyle bulma ihtimali olan tek kişi oydu. İsterken utandım, sıkıldım ama sağolsun bakacağını, bulmaya çalışacağını söyledi. Ve 2 gün sonra Özge ile cadde de bir cafe de bir şeyler yiyor bir yandan da sohbet ediyoruz. O da bir tane bilet bulabilmiş. Hatta son bileti satın almış. Tam bunu konuşurken telefon çaldı. Arayan Oya '' tatlım biletler hazır, tamamdır'' dedi. O an bende ki sevinci anlatamam kimseye. Adıma ayrıltılmış 2 bilet. Orhan'ı aradım ve biletlerin bulunduğunu söyledim. O da bana ''istersen Semra'yı ara eğer Afyon'dan gelebilirse 3 kız hayalinizi gerçekleştirmiş olursunuz. Benim biletimi ona ver'' dedi. Hemen Semra'yı aradım. Eşi zaten 3 gündür İstanbul'daymış. Geliyorum abla dedi. Cuma akşamı bindi cumartesi sabah buradaydı. 

Seni bu güzel yüreğin için çok seviyorum sevgilim

Akşam kadıköy'den motorla Kuruçeşme  Arenaya gittik. Özge ile orada buluştuk. Unutulmaz bir konser izledik. Bütün şarkılara sesimizin çıktığı kadar bağıra bağıra eşlik ettik. O başka türlü bir ses. Bütün sinirimi, stresimi bırakıp çıktım resmen konserden. 


Ardından beyleri aradık. Onlar erkek erkeğe takılacaklarını söylediler. Biz de kız kıza takılalım o zaman dedik Tamam dediler. Konserin ardından kuruçeşme aşk cafe de oturduk. Deniz kenarı muhteşem bir manzarası olan güzel bir cafe. Bolca sohbet ettik. Ardından köprüde trafik olduğunu duyduk. Bindiğimiz taksici de bize sabaha karşı 5'den önce geçmeye çalışmayın abla karşıya dedi. Madem öyle dedik ve Özge'nin eve gittik. Saat 4'e kadar da orada lafladık. Artık uykumuz gelmeye başlayınca dayanamadık ve kalktık. Birinci köprü yoğun dedi bindiğimiz taksici, 2. köprüden geldik. Orada da yol çalışması nedeniyle yakalandık trafiğe. Saat sabaha karşı 4:50'de anca eve girebildik. Bizden 20 dk. sonra da beyler geldi. Onlar için de bizim için de keyifli bir gece olmuştu. Herkes yatıp uyudu. Ben konser fotolarına baktım biraz. Öyle keyifliydim ki uyumak gelmiyordu içimden ama gözlerim daha fazla dayanamadı.


Şükürler olsun rabbime bir hayalimi daha gerçek kıldığı için.
Şükürler olsun rabbime bana böyle güzel yürekli bir eş verdiği için
Şükürler olsun rabbime başımda annem olduğu ve ihtiyacım olduğu zamanlarda yanımda olduğu için
Şükürler olsun rabbime bana kardeşlerin en güzel yüreklilerini ( biri manevi kardeşim de olsa) verdiği için
Şükürler olsun rabbime iyi yürekli dostlar nasip ettiği için.( Çoooooooooook teşekkür ederim Oya )


19 Eylül 2012

Ajda konseri

Sevgiliyle başbaşa Türkcell kuruçeşme arena'da Ajda konserindeydik bu akşam. Çoğu şarkısında play back yaptı. Sahneyi dansçılarla doldu. Tüm bunlara rağmen ''bu kadının adı yeter '' dedirtti bize.

En son 10-15 sene önce gitmiştim konserine. İyi geldi :)

13 Eylül 2012

Annesinden kızına el emeği ciciler


Kız çocukları için harika bir fırfır örgü etek.Hem yapımı kolay, hem ortaya çıkan ürün emeğe değiyor


Havalar soğumaya başlayınca her sene olduğu gibi yine örgü örmek geldi içimden. Ne öreceğim diye düşünürken sevgili Gönül'ün http://yaruzee.blogspot.com/2012/04/etek-satyorum-alan-var-m.html kızı için örmüş olduğu etek geldi aklıma. eeee kardeşiminde yün üzerine bir dükkanı olduğu düşünülünce kolay oldu ipi bulmak.

Nette dolaşırken buna benzer modeller gördüm. Anlatımları bulamadığım için tamamen tahmin üzerine ördüm ve ortaya bu güzel etek çıktı işte. Bazı ufak oynamalar yaptım üzerinde, kurdele fiyonk gibi. Bu da daha şirin bir hava kattı eteğe. Sadece etek gözüme boş görününce bunu taçla tamamlamak istedim. Böylelikle istediğim ahenge kavuşmuş oldum.

Kızımın gardrobunun kapağına astım. Bakalım sabah uyanınca gördüğü manzara üzerine ne tepki verecek. Umarım beğenir.

Şimdi sıra oğlum için geçen sene başlamış olduğum, arkası ve önü biten, sadece kolları kalan kazağı örüp bitirme zamanı.

Ardından kızım için nette gördüğüm ve bayıldığım bir etek var. Onu örme zor ama bir o kadar da keyifli olacak.

Benim için örgü sezonu açıldı anlaşıldığı üzere :)

8 Eylül 2012

Nezahat Gökyiğit keyfi


Begüm'ün yeni bisikleti ile tur


Günün olayı, Baran'ın küçük bisikletin pedallarını çevirerek sürmesini şaşkınlıkla seyrederken, ardından Begüm'ün büyük bisikletine binip aynı şekilde onu da sürebilmesi oldu.


Sevgi pıtırcıkları bunlar


Ay yüzlüm benim


Şirin maymun seni, birde mıncırmama izin versen tadından yenmez işte o zaman :)Bayılıyorum bunların böyle kardeş kardeş takılmalarına


Güleç yüzlü kızımla anne-kız pozu


Ömre bedellerim benim


Serseri :) havan batsın emi


Hangisinin peşinden koşacağını şaşırmak bu olsa gerek :)


Pembe parmaklarını ısırırım senin yakışıklı oğlum


SaklambaçBegüm kazları besliyor, Buğra'nın aklı çıkıyor


Güzel pozKazlardan korkup geri kaçan oğluş


Doğa adamı


oburixler


Hayvan dostu prenses


Ne olur anne ne olur, hareketi küçük hanımın


Bu hafta Nursen izindeydi. Perşembe günü kahvaltıya çağırdım onu. Önce kahvaltı, ardından Nezahat Gökyiğit parkı derken keyifli bir gün geçirdik. Çocuklar; ördekler ve kazları besleme yarışına girdiler. Onlar için de, bizi için de iyi bir gün oldu.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...