23 Eylül 2012

İlhan İrem konseri (ruhumu dinlendiren adam)

Uzun süredir hayalini kurduğumuz bir şeydi dün gece. Senelerdir diyebilirim. Bilen bilir ; İlhan İrem müzik hayatına 16 yıl ara vermişti. Taa ki 3 sene önceye kadar. 3 sene önce bir konserle dönüş yaptı tekrar. Ben gidememiştim. Malum bebekli anne olarak çok uzak kalmıştım bazı şeylerden.

Neyse; nasip oldu ve dün akşam 3 kız bu kurduğumuz hayali gerçekleştirme fırsatı bulduk. Hafta içi gittiğimiz Ajda konserinde gördüm İlhan'nın konser afişini. Beynimden vurulmuşa döndüm. Nasıl daha önceden haberim olmazdı. Konsere 4 gün kalmış ve ben nereden bulacaktım o saatten sonra bilet. 

Ardından bir çözüm aklıma geldi. Bir ihtimaldi ama Orhan'da bir dene dedi. Ben pek kimseden bir şey isteyemem. Yapım değil. Mahçup olurum böyle durumlarda. Ama bu başkaydı. Bu özeldi. Bu bir hayaldi.

Neyse, Oya'yı aradım ve ondan rica ettim. İşi nedeniyle bulma ihtimali olan tek kişi oydu. İsterken utandım, sıkıldım ama sağolsun bakacağını, bulmaya çalışacağını söyledi. Ve 2 gün sonra Özge ile cadde de bir cafe de bir şeyler yiyor bir yandan da sohbet ediyoruz. O da bir tane bilet bulabilmiş. Hatta son bileti satın almış. Tam bunu konuşurken telefon çaldı. Arayan Oya '' tatlım biletler hazır, tamamdır'' dedi. O an bende ki sevinci anlatamam kimseye. Adıma ayrıltılmış 2 bilet. Orhan'ı aradım ve biletlerin bulunduğunu söyledim. O da bana ''istersen Semra'yı ara eğer Afyon'dan gelebilirse 3 kız hayalinizi gerçekleştirmiş olursunuz. Benim biletimi ona ver'' dedi. Hemen Semra'yı aradım. Eşi zaten 3 gündür İstanbul'daymış. Geliyorum abla dedi. Cuma akşamı bindi cumartesi sabah buradaydı. 

Seni bu güzel yüreğin için çok seviyorum sevgilim

Akşam kadıköy'den motorla Kuruçeşme  Arenaya gittik. Özge ile orada buluştuk. Unutulmaz bir konser izledik. Bütün şarkılara sesimizin çıktığı kadar bağıra bağıra eşlik ettik. O başka türlü bir ses. Bütün sinirimi, stresimi bırakıp çıktım resmen konserden. 


Ardından beyleri aradık. Onlar erkek erkeğe takılacaklarını söylediler. Biz de kız kıza takılalım o zaman dedik Tamam dediler. Konserin ardından kuruçeşme aşk cafe de oturduk. Deniz kenarı muhteşem bir manzarası olan güzel bir cafe. Bolca sohbet ettik. Ardından köprüde trafik olduğunu duyduk. Bindiğimiz taksici de bize sabaha karşı 5'den önce geçmeye çalışmayın abla karşıya dedi. Madem öyle dedik ve Özge'nin eve gittik. Saat 4'e kadar da orada lafladık. Artık uykumuz gelmeye başlayınca dayanamadık ve kalktık. Birinci köprü yoğun dedi bindiğimiz taksici, 2. köprüden geldik. Orada da yol çalışması nedeniyle yakalandık trafiğe. Saat sabaha karşı 4:50'de anca eve girebildik. Bizden 20 dk. sonra da beyler geldi. Onlar için de bizim için de keyifli bir gece olmuştu. Herkes yatıp uyudu. Ben konser fotolarına baktım biraz. Öyle keyifliydim ki uyumak gelmiyordu içimden ama gözlerim daha fazla dayanamadı.


Şükürler olsun rabbime bir hayalimi daha gerçek kıldığı için.
Şükürler olsun rabbime bana böyle güzel yürekli bir eş verdiği için
Şükürler olsun rabbime başımda annem olduğu ve ihtiyacım olduğu zamanlarda yanımda olduğu için
Şükürler olsun rabbime bana kardeşlerin en güzel yüreklilerini ( biri manevi kardeşim de olsa) verdiği için
Şükürler olsun rabbime iyi yürekli dostlar nasip ettiği için.( Çoooooooooook teşekkür ederim Oya )


6 yorum:

 1. yıllardır bıkmadan usanmadan dinlerim ilhan iremi. Çok heycenlı anlatmışsınız. umarım bende bir gün konserine giderim :)

  YanıtlaSil
 2. İnşallah sizde benim gibi bu fırsatı yakalarsınız. Çünkü gerçekten muhteşem söylüyor :)

  YanıtlaSil
 3. Amaaan sabahlar olmasın diyesim geldi Selmam.. ne güzel olmuş, ne güzel.. maşallah arkadaşıma:)

  YanıtlaSil
 4. Olmasın be Delişim :) çok çok ama çook güzel günler bu günler :)

  YanıtlaSil
 5. ohh sefanız olsun ben de çok severim ilhan irem i :)

  YanıtlaSil
 6. Teşekkür ederim anne kaleminden, sevilmeyecek adam değil o zaten yaa :)

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...