11 Nisan 2012

Bu sabah itibari ile DUKAN diyetine başladım

Dün akşam üzri karar verdim ve doğru markete giderek önce kitabı, sonra yulaf kepeğini aldım eve geldim. Kitabı okudum geceye kadar.

Sabah 1 haşlanmış yumurta yedim, bir haşlanmış yumurtanında sadece beyanı yedim. 1 bardak çay içtim, tarçınlı ama iğrençti. Dayanamayıp koyduğum ikinci bardak çayıma 2 küp şeker attım. Ohhh mis gibi içtim. Suçluluk mu ! yooo duymadım.

Dukan'ın kendi sitesinde bir test var. Onu çözdüm ve bana 3 gün atak döneminin yeteceği sonucu çıktı. Şu andaa 62 kiloyum ve 50 kiloya düşmek istiyorum fakat test 53 kilonun benim ideal kilom olacağına karar vermiş ki bu sonucu verdi.

Atak döneminin 3 gün süreceği ve 1 kilo vereceğim çıkmış

Seyir evresi için 2 ay süreceği ve 8  kilo vereceğim çıkmış

Koruma evresinin ise 3 ay süreceği belirtilmiş.

Biraz önce yine markete gidip diyet için eksik kalan alışverişimi tamamladım. Süt, yoğurt, lor, tavuk, tatlandırıcı gibi şeyleri aldım.

Hala sabah yediğim yumurta ve çayla duruyorum. Ocakta tavuk pişiyor. Tavada ızgara şeklinde yiyip, doyup biraz uyumayı düşünüyorum. Çünkü dünden beri süren migren yine atak yaptı.

Komik olan düne kadar sapa sağlam olan tartım dün akşam tartılıyım dedim bir de baktım bozuk. Neyse pili bitmiştir belki diyerek biraz önce marketten aldım. Gelir gelmez taktım ama çalışmıyor. Tartım bana küsmüş mü ne :)

Neyse akşam üzeri gidip yeni bir tartı alırım artık. Ya da almamalımı acaba. Ne güzel süpriz olurdu ne kadar kilo verdiğimde bana ama dayanamam ki ben :) alırım alırım...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...