20 Aralık 2011

Buğra'nın doğum günü hazırlıkları ve ben


Gözüm aydın sonunda annem döndü memleketten. Yanında anneannemide getirdi. Bu sabah geldiler ve bugün bendeler ama yarın geri dönüp, önce evine yerleşip perşembe tekrar geri gelecekler.

Hastalık durumlarımıza gelince ; hastalık kol geziyor desem yeridir. Yani asayiş berkemal falan değil. Begüm'ün ateşi bitti fakat öksürük ve ardından gelen kusma devam ediyor. Ben ise ağız-burun tıkalı, salya sümük, öksürük üstüne öksürük geziyorum evin içinde. Ne menese bugün yediğim her öğünü kustum bende. Yaa cumartesi kutlama var evde ve biz hala hastayız. İlaçlar, kestane balları ve uyguladığım diğer birçok yöntem banamısın demiyor. Ne biçim bir hastalıksın sen be mübarek.

Eskiden grip dedinmi, sabaha kadar sırtın vikslenir, yorgan üstüne yorganla yata, sabah mis gibi kendine geldmiş bir durumda uyanırdık. Cumadan beri yok, ufak adımlarla yavaş yavaş geçiyor bizden ise meret. Allah yardımcımız olsun da cumartesiye kadar iyileşelim inşallah.

Doğumgünü kutlamamızın konseptini safari hayvanları olarak belirledik. İlk yaş doğumgünü böyle olsun bakalım. Bardağından, peçetesine kadar ıvır zıvır eksikleri aldık. Şimdi pastayı tasarlayıp siparişini vermek ve kalan süslemeler, ev temizliği, yapılacak ikramlar, saç boaytmam gibi unsurlar kaldı. Bu hastalık nedeniyle ağır adımlarla da ilerlesem çoğunu hallettim hamdolsun.

Haydi bakalım Allah yüzümüzü kara çıkarmasın inşallah.

7 yorum:

 1. oyy yakışıklılığa bak yahu yeğen diye demiorm bir başka bu çocuklar:)) insan bakmaya doyamıyoor:)

  YanıtlaSil
 2. oy oy oy maşallah sana Buğra.. Selmam hasta hasta helak etme kendini.. herşeye de pek özenirsin, baştan savma iş de bilmezsin tahminim.. çok yormasan keşke kendini..

  geçmiş olsun çok tabi bir de..

  YanıtlaSil
 3. harika bir konsept olacağına eminim. çok geçmiş olsun. umarım tez zamanda defedersiniz mikropları virüsleri.

  YanıtlaSil
 4. kolay gelsin ve çok geçmiş olsun canım.Bu sene nasıl bir salgınsa geçmek bilmiyor bir türlü.Rabbim beterinden saklasın inş.
  Merakla bekliyoruz doğumgününü buğranın:)bu arada çok tatlı maşallah.

  YanıtlaSil
 5. Herkese çok teşekkür ederim.

  Bahar'cım gel mıncır doyasıya diyceeeem ama uzaktasın be gülüm :)

  Deliş; aynen öyle hastayım demeden başladım yine ama Allah'tan annem geldide biraz daha hafifliyor işim.

  Nilhan ve Sevilay ; umarım istediğim gibi güzel olur herşey. Dua edin benim için olurmu. İyileşeyim cumartesiye kadar :)

  YanıtlaSil
 6. Aman Allahım ne tatlı olmuş bu çocuk böyle yahu.
  Aynı ablası.Demek doğum günü haa.O da yaşına giriyor.Zaman ne hızlı geçiyor be Selma.Dün gibi doğumunu okuyuşumuz.Vah ki ne vahhh.Yaşlanıyoruz hızla..
  Neyse eminim en güzelini yerine getireceksin yine.Kolaylıklar diliyorum canım ve de çok geçmiş olsun...

  YanıtlaSil
 7. Maşallah Buğra ya kocaman olmuş.Biz gördüğümüzde pusetinde mini minnacıktı :)

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...