30 Eylül 2011

Buğra'nın 8. ve 9. ay gelişimiOğlum, tadına doyamadan hızla büyüyen oğlum. Bebek bebek kokan, o kokunun hiç bitmesini istemediğim oğlum. Her halin başka, her hareketin şaşırtıcı. Çok farklısınız ablanla. Begüm kuzeyse sen güney işte bu kadar uç noktalarda seyrediyor farkınız. Huylu mu desem, huysuz mu desem bilemedim. En iyisi bebek huylu oğlum benim.

10 gündür emeklemelere başladın. Daha doğrusu komando gibi sürünmelere. 3-4 gündür ise emekleme moduna girdin. Kablo delisisin. Kabloları dedektif gibi takip ediyorsun. Seni durdurmak çok zor. Ablan bebekken cıss veya hayır dedikmi dururdu. Sen ise kafanı çevirip şöyle dönüp yüzümüze bir bakış atıyor işine yine devam ediyorsun. Hiçbir kelime durdurmuyor seni.

Kendini ayakta sallatarak uyuyorsun halaa. Yastığa kafanı koyunca türlü oyunlar yaparak uyumaya direniyorsun. Sonunda benden çıkan sert bir eeee eeee sesini duyunca kafayı hemen sola çevirip gözlerini kapatıyor uyuma moduna giriyorsun.

Ağlamaya başladığın zaman seni susturmanın birtek yolu var, o da hemen eline yiyecek birşeyler vermek. Yemek mevzu bahisse hemen sakinleşiyorsun. Yoğurt ve peynir en sevdiğin şeyler. Allah'a şükür hiç yemek seçme gibi bir huysuzluğun yok. Umarım büyüdükçe bu değişmez tabi.

Dün alkış yapmayı öğrendin. Sana alkış yap dediğimde utanıp ellerinle gözlerini kapatıyor ama ben sana değilde başka bir yere baktığım an hemen alkış yapıyorsun. Utanma duygun şimdiden başladı anlayacağın. Acayip sevimlisin bebeğim.

Ablana huzur vermiyorsun. Begüm nerdeyse emekleye emekleye peşine takılıyor onun yaptığı şeyleri yapmak istiyorsun.

Çok konuşuyorsun bu aralar. Evin içinde sürekli ''eeeaaaa, eeeee' gibi seslerle bağırıp duruyorsun.

Geceleri artık az uyanır oldun. Bazen bir kere bazen hiç kalkmıyorsun. Ama sabah uyandığında kıtlıktan çıkmışcasına emiyorsun tabi.

Begüm'ün kreşe başlaması ile onun eksikliğini çok hisseder oldun. Sürekli evin içinde onu arıyorsun. Begüm kreşden döndüğü an emekleye emekleye gidiyorsun hemen ablanın yanına.

Seni çok seviyoruz meleğim. Gül kokulu bebeğim benim.

Gelişimine gelince :

8. ay gelişimin

Kilo  9
Boy 68,5
Baş 44,5

9.ay gelişimin

Kilo  9,200
Boy 69,5
Baş 45,5

Doktorumuzun da dediği gibi Allah'a şükür herşey yolunda. Bu ara biraz nezlesin o kadar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...