14 Haziran 2011

Afyon fotoları

Bir ayda 2. kez Afyon ziyareti yaptık. İyiki de yaptık. Çocuklara, bana hatta Semoş'a da iyi geldi.Şansımıza Afyon yağmurlu ve soğukdu. Evin içinde bile çocuklara kilotlu çorap giygirmek zorunda kaldım. 4 gün böyle sürdü. Dönmemize 3 gün kala Allah'dan hava açtıda biraz rahatlamış olduk.


Havanın açması ile balkonun örtülerini serdik ve keyif saatlerine başlayabildik.

Semoşla terası yıkadık. Bildiğin hortumla, süpürge ve çekçekle. Neden böyle anlatıyorum ? çünkü Semoş bana ''abla herhalde senelerdir balkon yıkamamışsındır dimi'' dedi. Evet benim evim balkonlu değil. Senelerdir hiç balkon yıkamadım. O çalı süpürgeyi elime almadım. Özlemişim. Sıvadım paçaları, aldım hotumu, süpürgeyi, biraz yere biraz ayaklarıma su. Nasıl keyif aldım anlatamam.


Bu manzaraya bitiyorum. Yeşil, mavi ve ahşap. En sevdiğim renkler. Doğanın en güzel armağanları bize.

Yakışıklım, o kadar hızlı büyüdü ki ben bile yetişemiyorum tadına doymaya.

Kardeşini kıskanan küçük hanım kendini masanın üstüne attı

Kibar kızım, küçük hanımım benim

Havaların kötü olması nedeni ile Semoş işten dönünce doğruca oyun parklarına götürdü prensesi. Sıkılmasın diye. Yaşından dolayı İstanbul'da top havuzlarına hiç alınmamıştı bebeğim. Orada böyle bir kural olmadığı için top havuzunun sonuna kadar tadına vardı. Begüm top delisidir. Bunu etrafımızda ki herkes bilir.

Kendine arkadaşlar edindi ve onlardan hiç ayrılmak istemedi.
Begüm oynarken bizde oğlum, Semoş ve ben bir kafede vakit geçirdiyoruz. Buğra'yı gören kucağına almadan, mıncıklamadan bırakmıyor. Yine tanımadığımız bir abla Semoş'un kucağından kapmış oğlumu :)
Çocuklarımı hiç esirgemedim. Dokunmayın, ellemeyin gibi takıntılarım hiç olmadı. Aksine ne kadar sevilirse o kadar bende mutlu oluyorum. Çocukda...
Begüm'ün favori jetonlu oyunu. Eskiden bizde Semoşla çok oynardık. Kime çektiği belli :)

Ömre bedel gülüşler. Buğra'nın kahkahalarına doyum olmuyor. İnsan sevdikçe sevmek istiyor.


Afium diye Via Port vari bir alışveriş merkezi burası. Oyun dönüşü Begüm süs havuzlarını görünce elini suya sokmadan duramadı yine. Tam bir su kuşu bu kız.

Bowling oynamaya geldik. Oğlum ana kucağında masanın üzerinde keyifle bizi izliyor.

Begüm top seçme telaşında

Çok sevdi gerçek bowlingi. Evde oyuncak bowling seti var. Az çok ordan deneyimli sayılır. Bu arada baya da güzel kıvırdı bu işi. Şaka maka iyi yuvarlıyor topları. Tabi yerden :) yine bir sürü labutu devirmenin keyifli bir anı

Sevinç çakmaları yapıyoruz.

Ortamın gürültü oğlumu kısa sürede uyuttu. Hiç sorun çıkarmadı bebeğim. Kendi kendine bizi izlerken uyuya kaldı.


Bu dönen salıncaklara bayıldı kızım. Üst üste 4-5 kez bindi diyebilirim. Jeton satan abisi ile öyle anlaştılar ki, bir öpücük karşılığı herşeye bindiriyor abisi onu. Jeton meton hak getire :)


Bir aydır oturmaya başladı yavaş yavaş yakışıklım.Dönmeden son bir kez pazar yaptık yine. Köy yumurtasından, peynire, ekmeğe kadar ne varsa topladım yine pazarı.

Ma aile gittik. Begüm bir yandan tezgahlarda canının istediği ne varsa tıkındı :)

Üzümleri görünce kendinden geçti. Malum üzüm delisi. Avucunu açmış satıcı abinin üzümleri vermesini bekliyor.üçer beşer indirdi mideye yıkamadan temizlemeden. Bende çok umursamıyorum aslında. Biraz bağışıklık kazansın dimi ama :)


Semoş pazar arabasını yerleştiriyor. Eve dönüş zamanımız geldi.

Pazar sabahı babamız bizi almaya geldi Afyon'a. Sabah 7 gibi geldiği için Begüm uyuyordu. Orhan'da salonda ki kanepe de uyuya kalmış. Begüm uyanıp babasını görünce işte bu kareler yaşandı.


Kardeşini oynatıyor. Buğra artık her iki yönede dönebiliyor. Yüz üstünden arkaya, arkadan öne her şekilde. Bu arada hala Semoş'un halılar ve sandalyeler gelmediği için idareten bu oturma odasının halısını serdik. Çocuklar oturabilsin diye.Pazar günü akşam saat 21:25 de trenimiz. Umut gitmeden terasda bir mangal ziyafeti çekti bize. Gönüller de geldiler. Hep beraber çok keyifli bir akşam geçirdik.

Begüm 3'er 5'er götürdü mangalları

Umut usta mangal başında. Ellerine sağlık harika yapıyor. Söylemden geçemeyeceğim. Eti tamam da soğanından sarımsağına kadar herşeyi közledi bize.

Gönü^'cüm ve minik prensesleri Duru. Çok cimcime birşey maşallah.

Ama biraz huysuz. Bir rahat bırakmadı anne-babasını. En sonunda battaniye ile sallamakda buldular çareyi.

Trendeyiz dönüyoruz. Begüm üst katta babası ile Buğra ana kucağında yerde, ben alt katta uyudum. Önce saat 12 ye kadar oyun oynadı prenses.

Sonra pes etti ve 12 gibi uyuya kaldı.

Buğra biraz babası ile oynayıp emip uyudu. Gece boyunca2-3 kez uyandı emdi ve tekrar uyudu.


Sabah saat 7 gibi indik. Eve döner dönmez çayın suyunu koydum ve hemen çocukları yıkadım. Ardından kahvaltı. Onları uyutup duşumu alıp vira bismillah deyip koyuldum işe. Çok da fazla işim yoktu bu kez. Çünkü Orhan'da yurt dışında olduğu için ev boştu. Bu vesile ile temiz kaldı. Tabi yine de süpür, sil, toz al. Çamaşır yıka. Afyon'dan getirdiklerini yerleştir, yemek yap. İşim 2 günde bitti diyebilirim.

Bir de pek unutkanım şu 2 aydır. Ya herşeyi birbirine karıştırıyorum yada gerçekten tamamen unutuyorum.Aklım boşalıyor resmen. Trene yetişmeye çalışıyoruz. Tren gelmiş siren çalıyor. Biz arabayı boşaltıyoruz. Orhan biletleri onaylatmaya gitmiş. Valizi kapan trene yetişmeye çalışıyor. Tam bu anda Umut geri kalan valizi alıyor, ben Begüm'ün elinden tutup koşturuyorum. Trene doğru giderken Semoş geliyor Buğra kimde diyor ve o anda farkediyorum onu Araba unuttuğumuzu. Ana kucağının içinde uyuyordu garibim. O telaşe içide ne oldu nasıl oldu anlamadan sadece Begümü alıp gitmişim. Gerisin geriye arabaya koştum. Beklemeye başladım.

Semoş Umut'u bulup anahtarları aldı ve sonunda oğlumu alabildim. Herkes panik ve telaş içinde kaldı. Sonunda trene bindik ama benim ömrümden ömür gitti. Oğlum olanlardan bi haber mışıl mışıl uyudu.

Bu aralar bu unutkanlıklarımdan korkar oldum. Geçenlerde kayınvalidemlere gitmiştik. Dönerken Orhan Begüm'ü aldı. Ben yine Buğra'yı unuttum. Haydi hayırlısı. Bu yüzden Orhan olmadan çocuklarla tek başıma bir yere gitmiyorum şu 1-2 ay. En azından unutkanlığım geçene kadar.

Seneler evvel yine böyle bir dönem geçirmiştim. Kışdan direk yaza girince benim bünye şaşıyor :)


8 yorum:

 1. ne güzel resimler çok güzeller:)
  oğlum senin ufaklığı görmüş bebi diye bağırıyor kendi 22 aylık ama yine abi sayılır yani haksız sayılmaz:))

  YanıtlaSil
 2. Kardeşin de senin gibi güzel be Selmam.. yalnız reca edeceğim bir daha kilo bahsi etmeyiniz.:) sende birşey yok be canım.. maşallahın var

  YanıtlaSil
 3. teyzeler mi dicektim? ki deli annem yazmış kardeşin olduğunu.
  fotolar harika terasa ise bittim.

  YanıtlaSil
 4. Sezobigo; teşekkür ederim canım. Evet abi sayılır artık senin ufaklık. Çocuklar bizden çok seviyorlar bebekleri di mi :)

  YanıtlaSil
 5. Delişim canım benim, 10 kşlo var fazladan hangi birini yok sayayım. Ama şu anki derdim kilodan ziyade göbek. O giderse kilo işini ben hallederim zaten.

  Semoş'a gelince; güzeldir benim kardeşim :) pamuklara sardık büyüttük onu :)

  YanıtlaSil
 6. Küçük Mucizem; valla ne yalan söyliyim bende bitiyorum o terasa. Tümüyle o eve. Bu yüzden 1 ayda 2 kere gittim :) Tatil köyü gibi.

  YanıtlaSil
 7. Selmacım,
  Ne güzel iki çocukla böyle keyifli vakitler geçirebilmen.Oğlan ayaklanınca biraz daha zorlanabilirsin buna hazırlıklı ol.
  Çocuklarını kimseden esirgemiyor olmanda ayrıca hoşuma gitti.Bende hiç hazetmem aman kimse ellemesin,öpmesin tarzı düşünceleri.Çok antipatik gelir her zaman.
  KArdeş gibisi yok gerçekten de.Ne hoş böyle anlaşıyor olmanız.
  Bu arada Begüm ve Buğra gittikçe birbirlerinin kopyası haline geliyor farkındamısın?
  Sevgiler canım...

  YanıtlaSil
 8. Gönül'cüm canım benim ne güzel şeyler yazmışsın böyle. Yaaa ne yapayım yaşlanmadan hayatın tadını çıkarayım istiyorum:) çocukluyuz anneyiz diye koyvermek istemiyorum.

  Evet Buğra emeklemeye başladımı yandım ki ne yandım. Olsun varsın onu hallederiz.

  Benden 1 yaş küçük bir erkek kardeşim, bir de 4 yaş küçük olan kız kardeşim var. Hepimiz çok iyi anlaşırız. Birbirimize fazlası ile düşkünüz diyebilirim.

  Buğra'ya hamile iken çok dua etmiştim, Begüm'ün aynısını doğurayım diye. Allah dualarımı kabul etti. Bizde farkındayız. Gün geçtikçe daha da çok benziyor canım.

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...