15 Nisan 2011

Sapho...


Çocukları yatırdım. Uyumaya çalışıyorlar kendi kendilerine. Yaptım kahve mi, verdim biraz kitap molası. İşler mi ! Ev derlendi toplandı, geriye sadece süpürmek kaldı. Birde şamaşırları toplamak. Yemek dersen yapmıştım, o da hazır.

Az biraz dinlenme ve keyif molası. Ardından kalan işler ve çocuklar için tam gaz koşuşturmaca. Benim de biraz olsun dinlenmeye hakkım var ama değil mi !

11 yorum:

 1. koşturmanın içinde ufak bir mola gibisi yok:)

  YanıtlaSil
 2. ben işyerinde dinleniyorum. ev mi? ne yemek var, ne düzen var, ne temizlik var. yetemiyorum, yetişemiyorum. ev hanımı olmak istiyorum.

  YanıtlaSil
 3. Evet Sevilay'cım ama umduğum gibi hiç olmadı. İkiside uyuyorlar derken, tam kahve kitap keyfine başlamak üzere iken Buğra'nın çığlıkları patlak verdi. Em em em ne uyudu ne sustu. Ardından üzerinden 2 saat geçmesine rağmen Begüm'ün odasından gelen tıkırtıları duydyum. Bir baktım ki, küçük hanım da uyumamış. 2 saat boyunca yatağında kitapları ile vakit geçirmiş.
  Yani keyf derken eziyete maruz kaldım :)

  YanıtlaSil
 4. Küçük Mücizem ; Hiç tavsiye etmem canım ev hanımlığını :) 13 yıl çalışıp, şimdi ev hanımıyım. İnan çoooook zor, hem de çok. İş gerçekten dinlenme olur insana. Ev hanımlarının hayatı tekerürden ibaret.

  Sakın diyorum aman aman :)

  YanıtlaSil
 5. Çslışanların hayatıda tekerrürden ibaret maalesef :(
  Keyfinin yarım kalmasına üzüldüm. Ben kitap okuma keyfi yaparken 1-2 sayfa okuyup, yorgunluktan koltukta sızıyorum :)

  YanıtlaSil
 6. Didem'cim bende henüz 3 sayfa okuduğumu bilmem. 22 günde 23 sayfa okumuşum e sen anla artık :)

  YanıtlaSil
 7. Tabi ki dinlemek senin de hakkın...maşallahın var Selmacığım iki çocuklar hepsine yetişmeye çalışıyorsun ve pozitif pozitif yaşıyorsun...
  Ben Yağız dan sonra bir süre mutfağın yolunu unutmuştum :))

  YanıtlaSil
 8. İlknur'cum sağol tatlım; Aslında bende bir süre sadece günü kurtaran yemekler yapmıştım :) şimdi şimdi yine eskisi gibi damak tadlarının peşinden koşuyorum.

  Yetişmeyip ne yapalım tatlım, biliyordum doğurmaya karar verdiğimde böyle olacağını. Varsın olsun. Onlardan başka aman aman bir meşgalem yok ki zaten. Onlarla beraber çocukluğuma dönüp yeniden büyüyorum işte :)

  YanıtlaSil
 9. İşte çocuklu annenin en mutlu anları diyecektim ki, yorumları okuyunca çok uzun sürmediğini gördüm. Bir dahakine daha uzun olur inşallah :)

  YanıtlaSil
 10. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 11. Özlem'cim çocuklarla hiçbirşey gerçek anlamda planlandığı gibi olmuyor. Neye niyet, neye kısmet oldu o günde benim için :)

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...