15 Ekim 2010

Evde scooter keyfi...Buğra doğmadan önce evle ilgili bütün herşeyi gözden geçirip, tek tek eksikleri tamamlayıp derin temizlik için kollarısıvadık. Sıvadık diyorum sağol annecim 1 hafta boyunca yanımda her işime yardım etti.

Sırası ile;
Halı yıkama firması çağırılıp bütün evin halıları (bizim evin tümü halı kaplı, mutfak ve banyolar hariç ) yıkatıldı. Bu yıkama işlemi için 3 kişi geldiler ama yine de 6 saat sürdü.

Bütün evin duvarlarını sildik, camları sildik, tül ve perdelerin hapsi yıkandı , ütülendi asıldı.

2 gün boyunca mutfak temizledim ki, herhalde bu mutfak daha önce böyle bir temizlik görmemiştir. Her bir zerreyi elimde cif 'le tek tek ovdum. Mutfak dolaplarının içlerinde ki örtüler yıkandı ve ütülendi. Mutfak dolaplarının içinde ki her bir şey makinada yıkandı, kurulandı ve yerleştirildi. Biblolar dahil.

Annecim sağolsun koltuklarımı sildi. Koltukların minder kılıfları yıkandı.

Banyolar baştan aşağı yıkandı.

Begüm'ün bebek arabasının tekstilkızmı sökülüp yıkandı. ( ki aslında sökülecek birşey değil ama benim gibi bir deli söktü, yıkadı ve taktı işte)

Bütün kapılar silindi. Bütün ev, süpürüldü, silindi ve toz alındı.

Evde ki bütün örtüler (masa örtüsünden, sehpa örtüsüne kadar) yıkandı ve ütülendi.

Buğra'nın cibinlikleri terziye gönderildi. Bu arada cibinlik için özel püskül ve kumaş alındı.Bir yandan Buğra'nın odası için gerekli ekiklikler tamamlanmaya çalışıldı. Buğra için hastane çıkışından tutunda, badilere, tulumlara, çoraplara kadar gerekli kişisel tüm alışverişleri tamamlandı.

Düşürüp kırdığım düğün fotoğrafımızın olduğu çerçeve, çerçeveciye götürülüp yenilendi. Daha güzel bir çerçeve seçilip fotoğrafa farkı bir hava verildi. ( Keza hala asılmayı bekliyor )

İncelmiş baş yastıklarımızın içleri dolduruldu. Evdeki yastıklar tek tek sökülüp, silikonları didilip yeniden dolduruldu.

Booool bool çamaşır yıkandı. Ortalama gün başına 2 makine gibi. Gerisini sizdüşünün.

Daha neler, neler.....

Yapılmayı bekleyenler ;

Buğra'nın cibinlikleri terziden alınacak. Yıkayıp, ütüleyip asılacak. Ayrıca Buğranın dolabı silinip, yeni alınan bütün ciciler yıkanıp, tek tek ütülenip, katlanıp dolabına yerleştirilecek. Begüm den Buğra'ya geçen oyuncaklara yıkanacak.

Çerçeve duvara asılacak.

Hastane çantası yavaştan yavaştan hazırlanacak.

İşteeee az bir işimiz kaldı...

Bunların dışında; bütün bu temizlik zamanı Begüm evde işte yukarıda ki fotoğrafta da gördüğünüz gibi bol bol scooter keyfi yaptı ama asla yaramazlık yapmadı.

Seni seviyorum meleğim.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...