12 Eylül 2010

Begüm'le bayramın 1. günü


Baran dedesinin kucağında pek bir sakin...


Begüm ev ahalisine bayram çukulatası dağıtıyor. Bir size, bir bana tarzında :)


İşte bir bana ya örnek...Baran sevgilînin (dayısının ) kucağında


Nursen, Oya, Baran, Begüm ve bendeniz


Yukarıda ki fotoya dahil eniştesi Yavuz ...


Baran ve bendeniz..Bu fotoğrafı çok sevdim...Baraaan, çok yakışıklısın be oğlum. Allah nazarlardan korusun seni. Seni çok seviyoruz biz ailece biliyormusun !


Çukulata seansından sonra babaannesinin haşladığı mısırları lüplerken...


İçinde mısırın olduğu herşeyi afiyetle yer bizim ki .Örneğin ; mısırlı pilav gibi...


Dedesinin elini öptü ve bayram harçlığını bekliyor. Dedesi de harçlığı verince hoşuna gitti küçük hanımın, başladı yeniden öpmeye, yeni paralar beklemeye. Hem de sesli sesli öyle bir öpüyor  ki, hepimizi güldürdü...Kuzeni Zeynepece ile bayramlaşıyorlar. Siz öyle güzel bebeklersiniz ki, ikinize de ayrı ayrı hayranım.


Ardın dan çığlıklar eşliğinde gelen oyunlar...Bizim ki birşeyler anlatmaya çalışıyor ama...


Heyyy sen, söylesene şarkıyı...Bizim için bayram, babamızın sabah Çin'den dönüşü ile başladı. Begüm babasını görür görmez ''aaaaa'' diyerek (derken de ağzını eli ile kapayarak ),ardından babasının boynuna atlayıp kollarını sımsıkı sarıp, 20 dk. boyunca boynundan inmeyerek başladı. Ardından beraberce yapılan kahvaltı, hep beraber alınan öğle uykusu, sonrasın da bayramlık ciciler giyilerek doğru babaanne ve dede ile bayramlaşma.

Babaanne'ye gidince orada gördüğü Baran (kuzeni), halası, eniştesi, büyükbabaannesi  ve Oya ablası ile geçirilen güzel bir bayram günü. Akşam üstü doğruca anneanneye giderek onunda bayramını kutladık.

Sonrasında evimize döndük ve dayısı, yengesi ve Zeynepece bize bayram ziyaretine geldiler. Deymeyin Begüm'ün keyfine. Nedeni mi ! kuzeni geldi ya, eğlence, oyun gırla...Gece 12 idi ve biz günü anca bitirdik diyebilirim.

Bir bayram daha işte böyle geçti. (Diğer günleri saymıyorum çünkü evimizde dinlenerek geçirdik.)

Tüm ailemizin, tüm sevdiklerimizin ve tüm dostlarımızın bayramı kutlu olsun.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...