14 Kasım 2009

En resimsizinden bir yazı...

Bazen insan kaptırıp gidiyor. Bu akşam 10 kişilik bir yemek davetimiz vardı. Evimiz de; ailemiz, akrabalarımız hep beraber güzel bir akşam geçirdik. Kalabalık olmak, insana eskileri, eskiden bir evde birçok ailenin beraber yaşadığı günleri anımsatıyor.

Bugün, dolu doluydu. Sabah kızımla kuaför maceramız (Bu arada Begüm kuaför salonunu, sanki bir oyun grubuymuş edası içerisinde benimsemesi ve eve dönmek istememesi), ardından akşam için yaptığımız hazırlıklar, Begüm'ün babaannesine, ilk kez kendi elleri ile gözlerini kapatıp ceee yapması ( ceee'yi 5 aylık olduğundan beridir oynuyoruz. Fakat genelde battaniye ve benzeri şeylerle yüzünü kapatıp oynardı ), kuaför salonunda iken suyunu almayı unuttuğumu farketmemle beraber hemen bakkaldan bir şişe su aldı çocuklar sağolsunlar. Beni şaşırtan şey, şişedeki suyu içmek için pipet kullanması idi. Çünkü daha geçen hafta küçük hanıma pipet ile birşey içirmek istediğimde içmemişti. İlk kez pipet kullandı anlayacağınız.

Akşam misafirlerimiz geldiğinde ise yedik, içtik, eğlendik, özlem giderdik. Begüm arkadaş geldiği için havalara uçtu diyebilirim. Çünkü Defne'de geldi ve Begüm ile ikisi resmen bize show yaptılar.

Ardından gecenin sonlarına doğru aldığımız müthiş sürpriz, bugünü hepimiz için unutulmaz kılmaya yettide arttı bile.Şimdilik sürprizin ne olduğunu söyleyemiyorum. Çünkü sürprizin sahiplerinden izin almam gerekli. Ama söz, en kısa zaman da koparırım o izni ben.

İşte ; mükemmel bir aile toplantısı, Begüm'ün bugün bize yaşattığı ilkler ve muhteşem sürpriz ile bugün unutulmazlarımız arasına girdi diyebilirim.

Evli evine, köylü köyüne, uykusu gelenler yataklarına, bense bilgisayar başına. Neden mi ? çünkü bu güzellikleri paylaşmak ve kızıma bir anı olarak bırakabilmek için ...!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...