28 Ağustos 2009

Baltacı ailesi tatilde Majesty Club Palm Beach- Side-Manavgat

Alacarte restaurant'da yemek yerken yanımıza gelen minik bir hanım efendi Begüm ile oynamak istedi.
Alacarte restaurant şefimizin, Begüm'ün cazibesine dayanamayıp kucakladığı an.

Türk gecesinde uykuya yenik düşen prenses anne kucağında kestirmeye karar verdi.


Türk gecesinde, masamızda oturuken Begüm yan masadaki bir ablaya cilve yapmaya başladı. Tabi ablasıda dayanamayıp Begüm'ü kucakladı. Bu arada ablamızın ismi Sibel. Almanyadan Antalya'ya tatile gelmişler ailece. Bu arada tatil boyunca Sibel ve Begüm iyi anlaştılar.

Yatağında


Anne dayanamayıp mıncıklarken
Baba ile dondurma keyfi

Denize girmeye niyetlendik. Fakat o kadar çok dalga vardı ki giremedik. Zaten Begüm'de dalgalardan korktu. Anlayacağınız tatilimiz süresince bir kere bile denize giremedik.

Uyku sonrası balkabağımHavuz eğlencelerimiz süperdi ama kızımla.

Baba-kız öğlen güneşinden saklanıyorlar. Anne tabi ki havuzda.


İşte dondurma böyle yenir. Yaa bende seni öyle yerim bitanem


Yemeğini bitiren Begüm hanımi işi oyuna vurunca işte bu görüntüler ortaya çıkıyor.En çekirdeğinden bir aile.
İlk gün bu simidi ile havuza soktuk Begüm'ü. Fakat sevmedi, çünkü sadece bacakları suyun içine giriyordu. Sonraki günler sadece kollukları ile girdi prenses.

Obur, tatil boyunca yedi böyle işte. Ne bebek menüsü, ne yanıma aldığım kavanoz kavanoz milupa'lar. Bildiğiniz patateslisinden tutun bütün pide çeşitleri, köfteler, salatalar, yani biz ne yiyor isek oda onu yedi.
Odada oyun oynarken

Yemeğini bitiren küçük prenses parmaklarını yalarken.

Mini club da dans

Götüüüüüür afiyet olsun. Haaaa yediği ne mi? Kumpir


Begüm'ün yanındaki diğer bebek, ispanyol bir ailenin bebekleri. Birlikte fotoğreflarını çekmek istediler. Eee bizde hayır diyemedik.

Yüce Rabbim seni özene bezene yaratmış. Yaratırken de hamuruna bal katmış. Allah'ım korusun seni.


Öğle yemeği molamız

Yemek esnasında Begüm yine kendine bir abla buldu.


Tatil köyümüzü turlarken :)

Begüm'ü bebek havuzuna götürdük. Fakat suyun beline geldiği görünce çıkmak istedi prenses. Neymiş; büyüklerin havuzuna girecekmiş. Zaten tatil boyunca, odamızın hemen önündeki büyük havuzda yüzdü hanımefendi.Bandananı yerim senin

İşte baba ile havuzda


Akşam yemeğindeyiz

Yine başka bir akşam ve Begüm mini club da.

Bu günlerde araba da ayağa kalkıp, ters dönme merakımız kabardı.

Havuz keyfi sonrası kestiren Begüm.

Bu ne tatlılık yarabbim. Ömrümün en güzeli, ömrümde görmedim senin gibi güzelini.

Gülçin, Begüm ve Ben. Gülçinlerle tatilde tanıştık ve çok çabuk kaynaştık. Onlarda ailece tatile gelmişlerdi. Ömer, Gülçin, Hazal ve küçük Ediz.

Begüm şişe kapağı kapatmaca oynarken
Bahsettiğim pidelerden biri lüpletiliyorYemeğim bitti daha getirin diye, yumruğunu masaya vuruyor prenses.

Begüm yüzüyor
Anne-kız yüzüyoruz

Gördüğünüz gibi havuzda da rahat yok kızlardan Begüm'e
Şuna bakın nasıl da rahat yüzüyor. Havuza soktuktan tam 1 saat sonra, Begüm rahat rahat yüzmeye başlamıştı. Babasını ve beni çok şaşırttı. Hatta tatil de yanımıza gelen bazı aileler Türk olduğumuzu duyunca şaşırdılar. Hep yabancılar minik bebeklerini havuza rahat rahat sokarlar. Türkler genelde korkar, bu yüzden şaşırdılar. Ben ise zaman kaybetmeden, Begüm'ün deniz veya havuzla tanışmasını istiyordum. Çünkü yaptığım araştırmalarda bir bebeğin 1 yaşına kadar, suya alışması kolay, ondan sonrası zor. Çünkü anne karnında ikende suyun içindeler, yani doğuştan suya alışıklar.

Balkonun camından havuzu görüp gitmeye çalışan Begüm hanım


Yemekteyiz. Bu arada sonradan farkettim ama anne-kız aynı tarz elbise giymişiz.


Bu sene tatilimizi Antalya da geçirdik. 3 kişilik bir tatil. İnsanların anlattığı gibi ''çocukla tatil zor'' mantığına inanmıyordum. Sonunda da ben haklı çıktım. Bizim tatilimiz gayet güzel ve keyifli geçti. Üçümüz hep beraber yüzdük, beraber yedik, akşamlarıda yemekten sonra Begüm arabasında uyudu. Diskoya bile gittik uyuyan kızımızla. Tatil köyümüz mükemmeldi. Alacarte, açık büfe, çocuk menüsü, bebek menüsü, herşey düşünülmüş. Bize eğlenmek kaldı ve bunu çok iyi yaptığımızı söyleyebilirim. Bu arada Begüm tatil köyünün prensesi idi. Herkes ama herkes Begüm'ün peşinde, onu sevmek isteyenler, fotoğrafını çekmeye çalışanlar, yüzerken onunla oynamak isteyenler, büyük küçük herkes diyebilirim.
Tatilde Begüm'ün yaşadığı ilkler :
İlk kez dondurma yedi
İlk kez havuza girdi
İlk kez mini club'a gitti
İlk kez bizimle aynı odada uyudu
aklıma gelenler bu kadar ama emin olun birçok ilk'i oldu bu tatilde.

4 yorum:

 1. seninle gurur duyuyorum kızım.. babanın 30'lu yaşlarde yüzmeyi kıvırdığını düşünürsek hayatının ilk yaşını kutlarken suda balık gibi yüzmen inanılmaz.. insanlar hep şaşırıyorlar.. ben hiç şaşırmıyorum.. senin neler yapabileceğini o kadar iyi biliyorum ki.. benim kızım değil misin.. o kadarını bilelim..

  Orhan Baltacı

  YanıtlaSil
 2. Ah ah sevsinler ! sanki sadece senin kızın, sanki sadece sana çekmiş, Allah Allah yaaa :)
  O benim de kızım, kim eğitiyor sanıyosun...

  YanıtlaSil
 3. sayın baltacı ailesi çok güzel vakit geçirmişsiniz allah neşenizi mutluluğunuzu bozmasın bizde arda ailesi olarak busene bu tatil köyüne gitmeyi düşünüyoruz eminimki tavsiye ediyosunuz, fakat bunların yanında eksi yönleri varmıydı ? Çok teşekkürler...

  YanıtlaSil
 4. Teşekkür ederiz Kazım bey. Elbette bazı eksi yönleri vardı.Ama ne beklediğimize bağlı olarak her kesin düşünceleri ve beğenileri farklı oluyor.

  Eksi olarak nitelendirebileceğim ; Yemekleri pek lezzetli ve çok çeşitli değildi.

  Tatil köyünün ortasında bir dere var. Yazın havanın sıcak olmasından dolayı dere biraz koku yapıyor ama biz bunu görmezden gelebildik.

  Bunların dışında olumsuz birşey görmedik.

  Tavsiye edebileceğim şeylere gelirsek ; Özellikle büyük havuza bakan bir oda tutarsanız rahat edersiniz. Ayrıca yemek mekanını da odanızdan görebildiğiniz için kalabalığa kalmadan yerinizi alabilirsiniz. Bir de havuzun başında 5 adet cibinlikli koruma çadırları var. Odanızdan bunları da görebildiğiniz ve yakın olduğunuz için sabah erken saatte kalkıp yer kapmanız kolay olur (saat 7-8 gibi). Denizi çok dalgalı bulduğumuz için biz denize hiç giremedik.

  Tatil köyü tam bir çocuklu aile cenneti gibi diyebilirim. Bizim kaldığımız dönem de tamamen dolu idi ve hep bebekli ailelerdik. Bu arada Çoğunluğu Türkler oluşturmakta. Yabancı tatilci diğer otellere göre daha az.

  Olumsuz yanları da olmasına rağmen bebekli bir ailenin çok rahat edeceğine inandığım bir tatil köyü diyebilirim. Ama bu tabi herkesin beklentileri ile doğru orantılı.

  Merak ettiğiniz başka sorularınız olursa seve seve cevaplarım.

  Şimdi den Arda ailesine iyi tatiller dilerim.

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...